Не пропуштај

Квалитетот на вашето искуство зависи од вашиот избор

Toyota Авто Центар Дооел користи колачиња или технологии за следење, кои со ваша согласност може да се инсталираат на вашиот уред за следните цели: подобрување на искуството при посета на нашата страница, статистика за посетеност, прикажување персонализирани реклами при посета на партнерски страници и мерење на нивното влијание, користење на податоци за геолокација, за да ви понудиме можности во врска со социјални медиуми. За повеќе информации за нашата политика за колачиња, прочитајте ја нашата Политика и поставки за „колачиња”.

Со кликнување на копчето „Прифаќам “ подолу, се согласувате со користење на колачиња за горенаведените цели. За управување со параметрите за колачиња, кликнете овде: „Управување со моите колачиња”. Некои колачиња се строго неопходни за правилно функционирање на страницата и нашите услуги и се инсталираат автоматски.

Можете да ги контролирате и/или бришете колачињата како што сакате - можете да ги избришете сите колачиња кои се веќе на вашиот компјутер и можете да ги поставите повеќето прелистувачи да спречуваат нивно поставување. Меѓутоа, ако го направите ова, можеби ќе треба рачно да приспособувате некои параметри секогаш кога ќе посетувате локација и некои услуги и функционалности можеби нема да работат. За да ги одбиете колачињата отворете го полето „Управување со моите колачиња.

TOYOTA „КОЛАЧИЊА“

Како и повеќето веб-страници, така и ние користиме „колачиња” за да понудиме максимално задоволство од нашата веб-страница, нудејќи ја најдобрата можна услуга. Нашите „колачиња” ни овозможуваат да го персонализираме Вашето интернет искуство на нашата веб-страница и да чуваме и пренесуваме информации од страница на страница.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ФУНКЦИОНАЛНОСТ

На веб-страницата се користат функционални „колачиња” за зачувување на Вашите податоци за најава при следната посета. Исто така овие „колачиња” се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство со зачувување на одредени Ваши одлуки, на пр.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ПЕРФОРМАНС

На веб-страницата се користат колачиња за перформанс, за подобрување услугата што ја нудиме преку Интернет, користејќи аналитички софтвер, pop-up прозорци со истражувања или покана за тест возење и понуди за сеопфатно следење на ефективноста и нормалното функционирање на нашите веб-страници.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ТАРГЕТИРАЊЕ

Со цел да се активира целосната практична придобивка од нашата веб-страница, овие колачиња се користат за водење регистар на страниците што сте ги посетиле на нашата веб-страница или за да ви бидат обезбедени дополнителни услуги како на пример „најблискиот овластен дилер на Toyota”. Ова може да доведе до насочени таргетирани реклами кога посетувате други страници освен оние на Toyota. Овие „колачиња” се опционални и треба изречно да бидат прифатени од Вас во банерот за „колачиња” или во дијалогот за поставки во горниот дел на оваа страница.

„КОЛАЧИЊА“ ОД СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Овие колачиња се користат за услуги на социјалните мрежи.

СТРОГО НЕОПХОДНИ „КОЛАЧИЊА“

Овие колачиња се користат за активирање на основните функции на веб-страницата и за подобрување на нејзината безбедност. Без овие „колачиња”, нашите услуги може да не функционираат правилно. Тие не можат да бидат деактивирани на оваа веб-страница. Генерално, можете да ги оневозможите „колачињата” во секое време во вашиот прелистувач, но тоа ќе го спречи правилното функционирање на веб-страницата.

x
x

Побарајте видео презентација тука!

CH-R 2019

Избор на боја

Опрема

НИВО CENTER

НАДВОРЕШНОСТ

 • Двобојни 18“ алуминиумски бандажи со пневматици 2 25 5 0 R1 8
 • Привремена, резервна гума инсталирана во багажникот
 • Автоматски LED фарови со функција „follow me home“.
 • LED дневни светла со автоматска активација при стартување на автомобило (Daytime Running Lights)
 • Регулирање на висината на фаровите од купето
 • Странични ретровизори во боја на каросерија со вградени трепкачи, електрично подесување и греење
 • Автомастки бришачи со сензор за дожд
 • Систем за одмрзнување на задното стакло со тајмер за автоматско исклучување
 • Задна врата која се отвора нагоре и спојлер со вградено 3 то LED стоп светло
 • Антена во форма на перка од ајкула
 • Браници и рачки на вратите во боја на каросерија
 • Црни, офроуд калници и штитници на праговите
 • Систем за ограничување на максималната брзина со контрола преку копчињата на воланот (ASL, Adjustable Speed)
 • Зелено тонирани стакла со UV заштита и топлинска изолација
 • Дополнително затемнето задно стакло и странични стакла
 • Систем за автоматско отклучување/заклучување на вратите и палење на моторот со копче ( Smart Entry & Start System)

ВНАТРЕШНОСТ - КОМФОР И ЛУКСУЗ

 • Двозонски, електронски, автоматски клима уред со независна контрола за возачот и совозачот, функција за внатрешно кружење на воздухот и 3 автоматски режими на интензитет
 • Електрични предни и задни прозорци со систем за заштита од приклештување
 • Кожен мултифункционален управувач со вградени команди за аудио системот, телефон и борд компјутер, Toyota Safety Sense и ограничувач на брзина
 • Управувач прилагодлив во висина и длабочина (телескопски).
 • Рачка за трепкачи со one touch функција (3 повторувања за престројување на лента) и автоматско деактивирање
 • Централна брава со далечинско отварање
 • Повисоки и поизразени странични потпори на седиштата и потпирачите за грб (со посебни странични потпирачи за рамената)
 • Електрична рачна сопирачка
 • Осветлување на внатрешноста и багажниот дел
 • Одложено осветлување при влегување и излегување од возилото
 • Штитници за сонце со вградени осветлени огледала за патниците напред
 • Рачно прилагодување на позицијата на предните седишта: надолжната положба и аголот на потпирачот за грб, висинско прилагодување
 • Електрично прилагодување на потпората во делот на кичмениот столб лумбално на возачкото седиште
 • Греење на предните седишта на седечкиот дел и потпирачите за грб
 • Кожен тапацир на рачката на менувачот
 • Преклопување на задните седишта до рамен под во однос 60:40 преку рачка за преклопување, само со еден потег (систем Toyota Easy Flat)
 • Подвижна, ролетна, заштитна прекривка во багажникот на нивото на горниот раб од задните седишта
 • Потпирач за раце меѓу предните седишта со затворена преграда за предмети
 • Преграда за мобилен телефон или предмети, 2 прегради за чаши меѓу двете предни седишта
 • Електричен приклучок за 12V/120W во потпирачот за раце меѓу предните седишта
 • Спортска инструмент таблa со два кружни инструменти симетрично поставени од двете страни на мулти информациски от дисплеј
 • Мулти информационен TFT 4.2“ дисплеј во боја интегриран во инстумент табла
 • Тапацир на седиштата во комбинација на текстил и еко кожа
 • Црн тапацир на таванот
 • Систем за следење на мртвата точка со индикација во страничните ретровозори ( BSM, Blind Spot
 • Систем за следење на сообраќај при возење наназад (RCTA, Rear Cross Traffic Alert)
 • Предни и задни интелигентни сензори за паркирање со функција на автономно сопирање на автомобилот во случај на препрека
 • Специјални прагови на вратите со лого Toyota C HR ( само за ниво CLUB)

НИВО CENTER

АУДИО, КОМУНИКАЦИИ И ИНФОРМАЦИИ

 • Мултимедијален систем Toyota Smart Connect ( стр.2):
  - 8" екран во боја со висока резолуција, чувствителен на допир
  - Задна камера во боја за помош при паркирање со визуелен приказ на 8" екран и насочување
  - Аудио систем со 6 звучници
  - Радио со FM / AM приемник
  - USB влез за поврзување на преносни MP3 уреди
  - Bluetooth® поврзување за мобилни телефони за разговори со слободни раце (Hands free), за репродуцирање на музика и автоматско преземање на телефонскиот именик
  - Поради масовната дигитализација на музичките медиуми, Toyota Touch 2 поддржува само репродукција на аудио од дигитални медиуми (паметен телефон, USB меморија, MP3) и нема CD
  - Пристап до СМС / е пошта преку мобилен телефон поврзан со Bluetooth со пристап до интернет (Функцијата не е компатибилна со сите модели на мобилни уреди)

НОВ ПАКЕТ - НИВО GR Sport

НАДВОРЕШНОСТ

 • Уникатен целосен GR Sport дизајн со бројни карактеристични надворешни елементи
 • LED предни светла со специфичен GR Sport дизајн
 • LED задни светла со секвенцијални трепкачи
 • LED фарови за магла
 • Странични заштитни елементи за вратите со орнаменти во црн лак
 • 18“ алуминиумски бандажи и привремена резервна гума (само за 1,8 HSD)
 • GR SPORT лого на вратата од багажникот
 • Привремена резервна гума

НОВО

 • 19“ алуминиусмки бандажи со комплет за поправка само за 2.0 HSD)

ВНАТРЕШНОСТ КОМФОР И ЛУКСУЗ

 • Уникатен целосен GR Sport дизајн со бројни карактеристични внатрешни елементи
 • Греење на воланот обложен со перфорирана кожа и црвен шев
 • Уникатен GR Sport дизајн на седиштата ( Алкантара, опшиени со црвен и сив коцец и GR Sport лого)
 • Двозонски клима уред со nano-E јонизатор и навлажнувач на воздух
 • Возачко седиште со електрични прилагодувања за должина, висина, наклон и лумбална потпора
 • GR SPORT анимација на екранот на инстумент таблата
 • Копче за стартирање со лого на GR SPORT

НОВО

 • JBL Premium Sound висококвалитетен аудио систем со 9 звучници (само 2.0 HSD)
 • S-IPA интелигентен систем за паркирање (само за 2.0 HSD)

 

Спецификации

C-HR 2016 Specifikacii

 

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ HYBRID 

 

1.8 HYBRID 2WD E-CVT

 

2.0 HYBRID 2WD / E-CVT

Тип на погон 2WD / Задвижување на предните тркала 
Трансмисија Тип и број на степени Автоматска, хибридна E-CVT
Работна зафатнина на моторот cmᶾ 1798 1987
Максимална системска моќност на хибридниот систем КС 122 184
Максимална моќност на моторот со внатрешно согорување КС при врт./мин 98 / 5200 152 / 6000
Максимална моќност на електромоторот КС при врт./мин 72 109
Максимална моќност на електромоторот Nm при врт./мин 163/0 202/0
Максимален вртежен момент на бензинскиот мотор Nm при врт./мин 142 / 4000 190/4400-5200
Максимална брзина km/h 170 180
Забрзување (0-100 km/h) секунди 11 8.2
Потрошувачка (комбинирана)*WLTP л / 100 км 4.8 - 5.2 5.2 - 5.7
Потрошувачка (ниска брзина)* л / 100 км 4.0 - 4.4 4.8 - 5.3
Потрошувачка (средна брзина )* л / 100 км 3.8 - 4.2 4.3 - 4.8
Потрошувачка (висока брзина)* л / 100 км 4.3 - 4.7 4.7 - 5.0
Потрошувачка (многу висока брзина)* л / 100 км 6.1 - 6.5 6.4 - 6.8
Капацитет на резервоарот за гориво литри 43
Емисија на CO2 (комбинирано)*WLTP (г/км) г / км 109 - 118 119 - 128
Еко норма   Euro 6 AP
Суспензија тип Предна, независна тип MacPherson / Задна, независна со двојни држачи
Должина / Ширина / Висина мм 4390 / 1795 / 1555
Меѓуоскино растојание

мм 2640 2640
Зафатнина на багажникот** литри 297-377 297-377


* Потрошувачката на гориво и емисијата на CO2 се измерени во контролирана средина според Директивата 80/1268/ЕЕС. Стилот на управување, како и другите услови (патна подлога, густина на сообраќај, товар, број на пaтници и др.).
** Измерени според методот VDA на автомобил со привремена резервна гума. При исправени задни седишта до висина на заштитна ролетна.

Закажи тест возење

Моите лични податоци ги доставувам по сопствена волја и согласен сум ТОЈОТА АВТО ЦЕНТАР ДООЕЛ Скопје да ги обработува и споделува согласно Политиката за приватност и заштита на личните податоци на ТОЈОТА АВТО ЦЕНТАР ДООЕЛ Скопје со цел праќање на персонализирани понуди, реклами и покани.

Се согласувам со Политиката за приватност и заштита на личните податоци на ТОЈОТА АВТО ЦЕНТАР ДООЕЛ Скопје. Запознаен сум дека во секое време, бесплатно и со користење на едноставни средства, имам право да барам пристап, дополнување, измена, бришење или запирање на обработката на моите податоци.

Податоците кои ги наведувам во овој доумент се точни и вистинити и ја преземам целата одговорност за нивната точност и веродостојност.

Ги прифаќам горенаведените услови.
Брзи Врски
Финансирање
Тест возење