Не пропуштај

Квалитетот на вашето искуство зависи од вашиот избор

Toyota Авто Центар Дооел користи колачиња или технологии за следење, кои со ваша согласност може да се инсталираат на вашиот уред за следните цели: подобрување на искуството при посета на нашата страница, статистика за посетеност, прикажување персонализирани реклами при посета на партнерски страници и мерење на нивното влијание, користење на податоци за геолокација, за да ви понудиме можности во врска со социјални медиуми. За повеќе информации за нашата политика за колачиња, прочитајте ја нашата Политика и поставки за „колачиња”.

Со кликнување на копчето „Прифаќам “ подолу, се согласувате со користење на колачиња за горенаведените цели. За управување со параметрите за колачиња, кликнете овде: „Управување со моите колачиња”. Некои колачиња се строго неопходни за правилно функционирање на страницата и нашите услуги и се инсталираат автоматски.

Можете да ги контролирате и/или бришете колачињата како што сакате - можете да ги избришете сите колачиња кои се веќе на вашиот компјутер и можете да ги поставите повеќето прелистувачи да спречуваат нивно поставување. Меѓутоа, ако го направите ова, можеби ќе треба рачно да приспособувате некои параметри секогаш кога ќе посетувате локација и некои услуги и функционалности можеби нема да работат. За да ги одбиете колачињата отворете го полето „Управување со моите колачиња.

TOYOTA „КОЛАЧИЊА“

Како и повеќето веб-страници, така и ние користиме „колачиња” за да понудиме максимално задоволство од нашата веб-страница, нудејќи ја најдобрата можна услуга. Нашите „колачиња” ни овозможуваат да го персонализираме Вашето интернет искуство на нашата веб-страница и да чуваме и пренесуваме информации од страница на страница.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ФУНКЦИОНАЛНОСТ

На веб-страницата се користат функционални „колачиња” за зачувување на Вашите податоци за најава при следната посета. Исто така овие „колачиња” се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство со зачувување на одредени Ваши одлуки, на пр.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ПЕРФОРМАНС

На веб-страницата се користат колачиња за перформанс, за подобрување услугата што ја нудиме преку Интернет, користејќи аналитички софтвер, pop-up прозорци со истражувања или покана за тест возење и понуди за сеопфатно следење на ефективноста и нормалното функционирање на нашите веб-страници.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ТАРГЕТИРАЊЕ

Со цел да се активира целосната практична придобивка од нашата веб-страница, овие колачиња се користат за водење регистар на страниците што сте ги посетиле на нашата веб-страница или за да ви бидат обезбедени дополнителни услуги како на пример „најблискиот овластен дилер на Toyota”. Ова може да доведе до насочени таргетирани реклами кога посетувате други страници освен оние на Toyota. Овие „колачиња” се опционални и треба изречно да бидат прифатени од Вас во банерот за „колачиња” или во дијалогот за поставки во горниот дел на оваа страница.

„КОЛАЧИЊА“ ОД СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Овие колачиња се користат за услуги на социјалните мрежи.

СТРОГО НЕОПХОДНИ „КОЛАЧИЊА“

Овие колачиња се користат за активирање на основните функции на веб-страницата и за подобрување на нејзината безбедност. Без овие „колачиња”, нашите услуги може да не функционираат правилно. Тие не можат да бидат деактивирани на оваа веб-страница. Генерално, можете да ги оневозможите „колачињата” во секое време во вашиот прелистувач, но тоа ќе го спречи правилното функционирање на веб-страницата.

x
x

Побарајте видео презентација тука!

Партнер за секаква работа

Големина за секоја работа

Toyota ваш сервис

Избор на боја

Опрема

Comfort

НАДВОРЕШНОСТ

 • Темпомат + ограничувач на брзината
 • Светла за магла
 • Електрични и загреани странични ретровизори
 • Халогени предни светла со прилагодување на висината
 • Десна лизгачка врата на товарниот простор без прозорци
 • Странични уретански безбедносни каиши
 • Браници, рачки на вратите и ретровизори во црна боја
 • Две врати на задните товарни простори без прозорци, челик што се отвораат од 180o тркала со капачиња 215/65 R16С
 • Резервна гума во целосна големина вграден под подот на товарниот простор
 • Одделно отклучување/заклучување на товарните врати
 • Атермичено акустично ветробранско стакло
 • Автоматски бришачи со програмабилен интервал и функција за миење
 • Smart Cargo систем за дополнителна должина и волумен на товар и канцеларија во кабината
 • Со спуштен потпирачот за грб на средното седиште, неговиот грб се претвора во отстранлива работна маса
 • Со подигнатото совозачко седиште, се отвора простор до товарниот простор за долги предмети

 

ВНАТРЕШНОСТ - УДОБНОСТ И ЛУКСУЗ

 • Напреден систем за итно сопирање – Систем за предупредување од фронтален судир
 • Помош за сообраќајни знаци– Систем за препознавање сообраќајни знаци
 • Предупредување за напуштање на лентата– Систем кој препознава можен замор кај возачот. Дава звучен и светлосен сигнал
 • Помош за задржување лента – Систем за препознавање на линијата на оската што врши прилагодувања на траекторијата на возилото доколку е потребно
 • EBD - Распределба на силата на сопирачките
 • ABS - Антиблокирачки електронски систем
 • VSC - Систем за управување со динамичка стабилност на возилото
 • iTPMS- Систем за следење на притисокот во гумите
 • HAC - Помош при поаѓање на нагорнина
 • Предни светла со автоматско префрлување кратко/долго
 • Заден парктроник
 • Предни централни воздушни перничиња за возачот и совозачот
 • Пиротехнички појаси со три точки со подесување на висината
 • Електрично серво управувач
 • Подесување на управувачот во висина и длабочина
 • Климатизација
 • Потпирач за раце на возачкото седиште
 • Прилагодливи потпирачи за глава за сите седишта
 • Рачно прилагодливо возачко седиште во должина
 • Звучен аларм за заборавени светла
 • Звучен аларм за заборавен контакт прекинувач на контролната табла
 • Имобилизатор
 • Гумени патосници
 • 12V приклучок во предната преграда
 • Складишна предна преграда со капак и осветлување
 • Простор за складирање на контролната табла
 • Прстени за прицврстување на товарот во товарниот простор
 • Сив текстилен тапацир во комбинација текстил и винил
 • Простор за шише во џебовите на вратите
 • Централна брава со далечинска контрола во клучот од автомобилот
 • Еден преклопен клуч со далечински управувач + еден обичен клуч
 • Посебен товарен простор одвоен од патничкиот простор со метален ѕид

АУДИО И КОМУНИКАЦИИ

 • Монохроматски приказ на таблата со инструменти
 • 5' екран на аудио систем 4
 • Звучници
 • Bluetooth конекција и USB влез на аудио системот
 • DAB - Радио
 • Контрола на аудио функции со копчиња на управувачот
 • Дигитален часовник
 • Модул за е-повик со SOS копче

 

Crew style

(Дополнително на нивото Comfort)

НАДВОРЕШНОСТ

 • Преден браник во боја на кабината
 • Хромирани елементи во предниот браник
 • Заден браник во боја на кабината
 • Странични заштитни ленти во боја на кабината
 • Рачки и ретровизори во боја на кабината
 • Две странични лизгачки врати

ВНАТРЕШНОСТ - УДОБНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

 • Предни странични воздушни перничиња за возачот и совозачот
 • Предно воздушно перниче за колената на возачот
 • Единечно седиште до возачот
 • Втор ред седишта за тројца патници
 • Посебен товарен простор одвоен од патничкиот простор со фиксен метален ѕид
 • LED дневни дневни светла
 • LED предни светла
 • LED светла за магла
 • Кожен управувач и рачка на менувачот
 • Грејач на управувачот
 • Загревање на предните седишта

АУДИО И КОМУНИКАЦИИ

 • Целосно дигитален 10' екран со информации во боја
 • Подобрен прием
 • Мултимедијален аудио систем Toyota IVI со 10' HD екран на допир кој поддржува Android Auto™ и Apple CarPlay*
 • Поврзани Услуги-Пакет за дигитални услуги
 • Вградена навигација за Европа
 • Копчиња за аудио контрола на аудио управувачот
 • DAB - Радио
 • 1 USB тип C за пренос на информации
 • 1 USB тип C за пренос и полнење информации
 • 6 звучници
 • Bluetooth Поврзување
 • Препознавање глас со помош на паметен уред
 • Контрола на аудио функции со копчиња зад управувачот
 • Модул за е-повик со SOS копче

Спецификации

 

Технички карактеристики 1.5 D/102 к.с. 1.5 D/120 к.с. 2.0 D/144 к.с.
Работна зафатнина на моторот (cmᶾ) 1499 1499 1997
Максимална моќност (к.с. при об./мин) 102/3500 120/3500 144/3750 
Максимален вртежен момент (Њм при об./мин) 270/1600-2250 300/1750 370/2000-2500 
Трансмисија (мануелна) 6-брзини 6-брзини 6-брзини 
Максимална брзина (км/ч) 145 160 170 
Забрзување (0 - 100 kм/ч) 19.6s 13.4s 11.0 
Потрошувачка (комбинирано)** (l/100 km) 6.6 6.6 7.4 
Емисии CO2** (комбинирано) (г / км) 172 173 194 
Обем на резервоарот (литри) 69 69 69 
Еколошка норма (стандард) EURO 6.3 EURO 6.3 EURO 6.3

Потрошувачката на гориво и емисија на CO2 се мери во контролирана средина, во согласност со барањата на Европските закони публикувани од Европската комисија.
Вредностите на потрошувачката на гориво и емисијата на CО2 од вашето возило може да варираат во однос на горе презентираните.
Стилот на возење како и други фактори (како што се условите на патот, прометот на возила, состојбата на возилото, инсталираната опрема, товар, број на патници ....) играат улога во утврдување на портошувачката на гориво и емисијата на CO2.

 

Надворешни димензии (мм) Среден Долг
Должина 4956 5309
Ширина 1920 1920
Висина 1890 1940
Меѓуоскино растојание 3275 3275
Преден трап 1630 1630
Заден трап 1618 1618
Преден превес 881 881
Заден превес 803 1153
Клиренс (одвоеност од земја) 150 150
Максимален клиренс (одвоеност од земја) 175 175
Висина на задната врата 1220 1220

 

Маневрирање (м) Среден Долг
Радиус на вртење 12.4 12.4

 

Димензии на товарен простор (мм) мм
Ширина на лизгачка врата 935
Висина на лизгачка врата 2241
Од браникот до задната врата заL1H1/L2H1 300/600
Должина на подот од задната врата до преградниот ѕид на кабината L1H1/L2H1 2512/2862/1587
Должина од задната врата до предниот ѕид за кабината во најконвексниот делL1H1/L2H1 2185/2535
Висински задни врати 1220
Ширина на задните врати 1282
Максимална висина од подот до таванот 1397
Максимална ширина за оптоварување од браник до браник 1258

 

Волумен на товарниот простор Среден Долг
Вкупен волумен (м3) 5.3 6.1
Капацитет број на Европалети 3 3

 

Маса и капацитет за влечење (кг) Среден Долг
Оптоварување 1138* 1102**/1333***
Капацитет за влечење со/без сопирачки 2,500/750 1800/2500

Галерија

Брзи Врски
Финансирање