Не пропуштај

Квалитетот на вашето искуство зависи од вашиот избор

Toyota Авто Центар Дооел користи колачиња или технологии за следење, кои со ваша согласност може да се инсталираат на вашиот уред за следните цели: подобрување на искуството при посета на нашата страница, статистика за посетеност, прикажување персонализирани реклами при посета на партнерски страници и мерење на нивното влијание, користење на податоци за геолокација, за да ви понудиме можности во врска со социјални медиуми. За повеќе информации за нашата политика за колачиња, прочитајте ја нашата Политика и поставки за „колачиња”.

Со кликнување на копчето „Прифаќам “ подолу, се согласувате со користење на колачиња за горенаведените цели. За управување со параметрите за колачиња, кликнете овде: „Управување со моите колачиња”. Некои колачиња се строго неопходни за правилно функционирање на страницата и нашите услуги и се инсталираат автоматски.

Можете да ги контролирате и/или бришете колачињата како што сакате - можете да ги избришете сите колачиња кои се веќе на вашиот компјутер и можете да ги поставите повеќето прелистувачи да спречуваат нивно поставување. Меѓутоа, ако го направите ова, можеби ќе треба рачно да приспособувате некои параметри секогаш кога ќе посетувате локација и некои услуги и функционалности можеби нема да работат. За да ги одбиете колачињата отворете го полето „Управување со моите колачиња.

TOYOTA „КОЛАЧИЊА“

Како и повеќето веб-страници, така и ние користиме „колачиња” за да понудиме максимално задоволство од нашата веб-страница, нудејќи ја најдобрата можна услуга. Нашите „колачиња” ни овозможуваат да го персонализираме Вашето интернет искуство на нашата веб-страница и да чуваме и пренесуваме информации од страница на страница.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ФУНКЦИОНАЛНОСТ

На веб-страницата се користат функционални „колачиња” за зачувување на Вашите податоци за најава при следната посета. Исто така овие „колачиња” се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство со зачувување на одредени Ваши одлуки, на пр.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ПЕРФОРМАНС

На веб-страницата се користат колачиња за перформанс, за подобрување услугата што ја нудиме преку Интернет, користејќи аналитички софтвер, pop-up прозорци со истражувања или покана за тест возење и понуди за сеопфатно следење на ефективноста и нормалното функционирање на нашите веб-страници.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ТАРГЕТИРАЊЕ

Со цел да се активира целосната практична придобивка од нашата веб-страница, овие колачиња се користат за водење регистар на страниците што сте ги посетиле на нашата веб-страница или за да ви бидат обезбедени дополнителни услуги како на пример „најблискиот овластен дилер на Toyota”. Ова може да доведе до насочени таргетирани реклами кога посетувате други страници освен оние на Toyota. Овие „колачиња” се опционални и треба изречно да бидат прифатени од Вас во банерот за „колачиња” или во дијалогот за поставки во горниот дел на оваа страница.

„КОЛАЧИЊА“ ОД СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Овие колачиња се користат за услуги на социјалните мрежи.

СТРОГО НЕОПХОДНИ „КОЛАЧИЊА“

Овие колачиња се користат за активирање на основните функции на веб-страницата и за подобрување на нејзината безбедност. Без овие „колачиња”, нашите услуги може да не функционираат правилно. Тие не можат да бидат деактивирани на оваа веб-страница. Генерално, можете да ги оневозможите „колачињата” во секое време во вашиот прелистувач, но тоа ќе го спречи правилното функционирање на веб-страницата.

x
x
Ценовници

Избор на боја

Опрема

Comfort

НАДВОРЕШНОСТ

 • LED – предни светла со автоматско префрлување кратки / долги
 • Светла за магла
 • Електрични и загреани црни странични ретровизори
 • Две странични лизгачки врати
 • Двокрилна задна врата со фиксно стакло со жици и бришач Централна брава со далечински управувач во клучот од автомобилот
 • Два преклопни клучеви со далечински управувач
 • Црни браници, рачки и ретровизори
 • Автоматски бришачи со сензор со програмабилен интервал
 • Челични тркала со големина на гуми 205/60 R16
 • Резервни гуми со целосна големина поставени во подот на товарниот простор
 • Подотворени задни странични прозорци

АУДИО, КОМУНИКАЦИЈА И ИНФОРМАЦИИ

 • Мултимедијален аудио систем Toyota All in ONE со 10' екран на допир кој поддржува Android Auto™ и Apple CarPlay*
 • Копчиња за контрола на аудио управувач
 • DAB - Радио
 • 1 USB од тип C за пренос на информации
 • 1 USB од тип C за пренос и полнење информации
 • 6 звучници
 • Bluetooth конекција
 • Препознавање глас со користење паметен уред
 • Контрола на аудио функции со копчиња зад управувачот
 • Модул за е-повик со SOS копче

ВНАТРЕШНОСТ - УДОБНОСТ И ЛУКСУЗ

 • Напреден систем за итно сопирање – Систем за предупредување од фронтален судир
 • Помош за сообраќајни знаци– Систем за препознавање сообраќајни знаци
 • Предупредување за напуштање на лентата– Систем кој препознава можен замор кај возачот. Дава звучен и светлосен сигнал
 • Помош за задржување лента – Систем за препознавање на линијата на оската што врши прилагодувања на траекторијата на возилото доколку е потребно
 • EBD - Распределба на силата на сопирачките
 • ABS - Антиблокирачки електронски систем
 • VSC - Систем за управување со динамичка стабилност на возилото
 • iTPMS- Систем за следење на притисокот во гумите
 • HAC - Помош при поаѓање по нагорнина
 • Предни воздушни перничиња за предни седишта
 • Странични воздушни перничиња за предни седишта
 • Странични воздушни перничиња за задни седишта
 • Единечно совозачко седиште до возачот
 • Електрична сопирачка за паркирање
 • Рачно прилагодливо возачко седиште во висина и должина
 • 3 седишта во вториот ред, деливи 1/3-2/3 со ISOFIX за сите 3 седишта
 • 2 индивидуални седишта од третиот ред за верзија со 7 седишта )
 • Управувач со електрично серво управување
 • Прилагодување на управувачот во висина и длабочина
 • Темпомат + Ограничувач на брзина
 • Климатизација
 • Предни електрични прозорци подотворени прозорци за седишта од 2 ред
 • Уретански управувач и рачка на менувачот
 • Рачки за патници
 • Ретровизор во кабината
 • Светла за читање
 • 2 ниши за предмети
 • Простор за складирање на подот со капак
 • 4 прстени за прицврстување на товарот во багажниот простор
 • Текстилен тапацир Менхетен
 • Простор за складирање над предни седишта
 • Осветлување на таванот и багажникот
 • Заштитна мрежа за патниците

 

Style

(дополнителна опрема над нивото на удобност)

ВНАТРЕШНОСТ - УДОБНОСТ И ЛУКСУЗ

 • Автоматски систем за климатизација-Клима уред
 • Bi-LED предни светла
 • LED дневни светла
 • Возачко седиште со потпирач за рака
 • Џебови на задниот дел од предните седишта
 • Вградени маси во задниот дел на предните седишта
 • Електрични отварачки прозорци за седишта од втор ред
 • Задна врата што се отвора нагоре
 • Отворен прозорец на задната врата
 • Електрична заштитна брава за деца
 • Кожен управувач и рачка на менувачот
 • Затемнети задни стакла
 • Загреани предни седишта
 • Сива заштитна обвивка за предниот браник
 • Внатрешни рачки во боја на кабината
 • Ретровизор со осветлување во хаубата на возачот
 • Предупредување за лизгање при влечење приколка
 • Ролетни на багажниот простор

НАДВОРЕШНОСТ

 • Странична заштита еластична во комбинација со хромирана
 • Електрично преклопни надворешни ретровизори
 • Алуминиумски тркала со гуми големина 205/60 R16
 • Браници во боја на кабината
 • Рачки на вратите во боја на кабината
 • Предни и задни сензори за паркирање
 • Задна камера
 • Шини на покривот изработени во црна боја на пијано лак

АУДИО, КОМУНИКАЦИЈА И ИНФОРМАЦИИ

 • Целосно дигитален 10' екран со информации во боја
 • Подобрена публика
 • Мултимедијален аудио систем Toyota IVI со 10' HD екран на допир кој поддржува Android Auto™ и Apple CarPlay*
 • Копчиња за контрола на аудио управувачот
 • DAB - Радио
 • 1 USB од тип C за пренос на информации
 • 1 USB тип C за пренос на информации и полнење
 • 6 звучници
 • Bluetooth конекција
 • Препознавање глас со помош на паметен уред
 • Контрола на аудио функции со копчиња зад управувачот
 • Модул за е-повик со SOS копче

 

Luxury

(Дополнителна опрема над нивото STYLE)

НАДВОРЕШНОСТ

 • Отворање на вратите без клуч
 • Алуминиумски тркала со засилени гуми 205/55/R17
 • Систем за следење на мртвата точка во страничните ретровизори (BSM)
 • 2 паметни клучеви со чип и дополнителен метален клуч

ВНАТРЕШНОСТ

 • Приспособлива контрола на патувањето одржува константна брзина и растојание
 • Пристап до автомобилот без клуч
 • Стартувајте го моторот со копче
 • Кутија за ракавици со капак на страната на совозачот и возачот
 • Централна конзола со кутија помеѓу предните седишта
 • Mаси што се отвораат на задниот дел од предните седишта
 • Простор за складирање простор на подот со капак во втор ред
 • Џебови во задниот дел на предните седишта
 • Ретровизор со поглед кон третиот ред седишта Ролетни на задните прозорци
 • 230V подна струја на подот

АУДИО И КОМУНИКАЦИИ

 • Целосно дигитален 10' екран со информации во боја
 • Подобрен аудиосистем
 • Мултимедијален аудио систем Toyota IVI со 10' HD екран на допир кој поддржува Android Auto™ и Apple CarPlay*
 • Поврзани Услуги-Пакет за дигитални услуги
 • Вградена навигација за Европа
 • Копчиња за аудио контрола на управувачот
 • DAB - Радио
 • 1 USB тип C за пренос на информации
 • 1 USB тип C за пренос на информации и полнење
 • 6 звучници
 • Bluetooth поврзување
 • Препознавање глас со помош на паметен уред
 • Контрола на аудио функции со копчиња зад управувачот
 • Модул за е-повик со SOS копче

Спецификации

Тип на гориво БЕНЗИН ДИЗЕЛ
Технички карактеристики 1.2 / 110 к.с.
6 МТ S&S
1.5 D / 102 к.с.
6 MT S&S
1.5 D / 130 к.с.
6 МТ S&S
1.5 D / 130 к.с.
k.c.8ATS S&S
Зафатнина на моторот см3 1199 1499 1499 1499
Максимална моќност кс при врт./мин. 110/5500 102/5500 130/3500 130/3500
Максимален вртежен момент Нм при врт./мин. 205/1750 250/1750 300/1750 300/1750
Трансмисија МТ/АТ 6 MT 6 MT 6 MT 8 AT
Максимална брзина км / ч 174 170 184 184
Забрзување (0 - 100 kм / ч) секунди 11.5- 12.1 12.5 10.7 10.7
Потрошувачка (комбиниран режим)** л / 100 км 5.3-5.5 4.0-4.3 4.2-4.5 4.2-4.6
Емисија на CO2** (комбиниран режим) г / км 122-125 106-113 111-120 113-123
Обем на резервоарот литри 53 53 53 53
Еколошка норма стандард Euro 6.4 Euro 6.4 Euro 6.4 Euro 6.4

* Потрошувачката на гориво и емисиите на CO2 се измерени во контролирана средина според Директива 80/1268/ЕЕС. Стилот на возење, како и други услови (сообраќајот, товарот, бројот на патници и др.) ги менуваат реалните показатели.

 

Галерија

Брзи Врски
Финансирање