Не пропуштај

Квалитетот на вашето искуство зависи од вашиот избор

Toyota Авто Центар Дооел користи колачиња или технологии за следење, кои со ваша согласност може да се инсталираат на вашиот уред за следните цели: подобрување на искуството при посета на нашата страница, статистика за посетеност, прикажување персонализирани реклами при посета на партнерски страници и мерење на нивното влијание, користење на податоци за геолокација, за да ви понудиме можности во врска со социјални медиуми. За повеќе информации за нашата политика за колачиња, прочитајте ја нашата Политика и поставки за „колачиња”.

Со кликнување на копчето „Прифаќам “ подолу, се согласувате со користење на колачиња за горенаведените цели. За управување со параметрите за колачиња, кликнете овде: „Управување со моите колачиња”. Некои колачиња се строго неопходни за правилно функционирање на страницата и нашите услуги и се инсталираат автоматски.

Можете да ги контролирате и/или бришете колачињата како што сакате - можете да ги избришете сите колачиња кои се веќе на вашиот компјутер и можете да ги поставите повеќето прелистувачи да спречуваат нивно поставување. Меѓутоа, ако го направите ова, можеби ќе треба рачно да приспособувате некои параметри секогаш кога ќе посетувате локација и некои услуги и функционалности можеби нема да работат. За да ги одбиете колачињата отворете го полето „Управување со моите колачиња.

TOYOTA „КОЛАЧИЊА“

Како и повеќето веб-страници, така и ние користиме „колачиња” за да понудиме максимално задоволство од нашата веб-страница, нудејќи ја најдобрата можна услуга. Нашите „колачиња” ни овозможуваат да го персонализираме Вашето интернет искуство на нашата веб-страница и да чуваме и пренесуваме информации од страница на страница.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ФУНКЦИОНАЛНОСТ

На веб-страницата се користат функционални „колачиња” за зачувување на Вашите податоци за најава при следната посета. Исто така овие „колачиња” се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство со зачувување на одредени Ваши одлуки, на пр.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ПЕРФОРМАНС

На веб-страницата се користат колачиња за перформанс, за подобрување услугата што ја нудиме преку Интернет, користејќи аналитички софтвер, pop-up прозорци со истражувања или покана за тест возење и понуди за сеопфатно следење на ефективноста и нормалното функционирање на нашите веб-страници.

„КОЛАЧИЊА“ ЗА ТАРГЕТИРАЊЕ

Со цел да се активира целосната практична придобивка од нашата веб-страница, овие колачиња се користат за водење регистар на страниците што сте ги посетиле на нашата веб-страница или за да ви бидат обезбедени дополнителни услуги како на пример „најблискиот овластен дилер на Toyota”. Ова може да доведе до насочени таргетирани реклами кога посетувате други страници освен оние на Toyota. Овие „колачиња” се опционални и треба изречно да бидат прифатени од Вас во банерот за „колачиња” или во дијалогот за поставки во горниот дел на оваа страница.

„КОЛАЧИЊА“ ОД СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Овие колачиња се користат за услуги на социјалните мрежи.

СТРОГО НЕОПХОДНИ „КОЛАЧИЊА“

Овие колачиња се користат за активирање на основните функции на веб-страницата и за подобрување на нејзината безбедност. Без овие „колачиња”, нашите услуги може да не функционираат правилно. Тие не можат да бидат деактивирани на оваа веб-страница. Генерално, можете да ги оневозможите „колачињата” во секое време во вашиот прелистувач, но тоа ќе го спречи правилното функционирање на веб-страницата.

x
x
Ценовници

Верзии

Капацитет

Избор на боја

Бела (EWP) неметалик

Опрема

Comfort

НАДВОРЕШНОСТ

 

 • Автоматски предни светла со сензор за јачина на светлината
 • Темпомат+ ограничувач на брзина
 • Електрични и загреани странични ретровизори
 • Десна лизгачка врата на товарниот простор без прозорци
 • Десни и леви лизгачки врати за седишта од вториот ред (само CrewCab)
 • Челични тркала со гуми 195/65 R15 (L1)
 • Челични тркала со гуми 205/60 R16 (L2)
 • Резервна целосна гума поставена во подот на товарниот простор
 • Затемнети стакла
 • Централна брава со далечински во клучот
 • Два клуча на преклопување со далечински управувач
 • Странични црни уретански заштитни ленти
 • Браници, рачки на вратите и ретровизори во црна боја
 • Две задни врати за товарниот простор без прозорци, со отворање на 1800 (само CrewCab- застаклени врати со жици и бришач)

 

ВНАТРЕШНОСТ

 • Напреден систем за итно сопирање – Систем за предупредување од фронтален судир
 • Помош за сообраќајни знаци– Систем за препознавање сообраќајни знаци
 • Предупредување за напуштање на лентата– Систем кој препознава можен замор кај возачот. Дава звучен и светлосен сигнал
 • Помош за задржување лента – Систем за препознавање на линијата на оската што врши прилагодувања на траекторијата на возилото доколку е потребно
 • EBD - Распределба на силата на сопирачките
 • ABS - Антиблокирачки електронски систем
 • VSC - Систем за управување со динамичка стабилност на возилото
 • iTPMS- Систем за следење на притисокот во гумите
 • HAC - Помош при поаѓање на нагорнина
 • LED- предни светла со автоматско префрлување кратко/долго
 • Задen парктроник
 • Предни централни воздушни перничиња за возачот и совозачот
 • Предни странични воздушни перничиња за возачот и совозачот
 • Предно воздушно перниче за колената на возачот Текстилен тапацир на седиштата
 • Удобно возачко седиште со потпирач за раце, поставка за лумбална потпора и прилагодување на висината и должината
 • Преклопно единечно патничко седиште
 • 3 преклопни седишта во вториот ред (само CrewCab само)
 • 3 ISOFIX седишта во вториот ред (само CrewCab)
 • Заштитна брава за деца (само CrewCab)
 • Механичка рачна сопирачка
 • Електрична контрола на предните стакла
 • Управувач со електрично серво управување и прилагодување на висината и длабочината
 • Климатизација
 • Отстранлива преградна решетка, поправалива зад седлата од првиот или вториот ред (само CrewCab)
 • Врата вградена во отстранлива решетка што овозможува поставување на предмети (само CrewCab)
 • Ретровизор (само CrewCab)
 • Mаси и џебови на задните седишта на предните седишта (само CrewCab)
 • LCD дисплеј во таблата со инструменти
 • Простор за складирање на совозачкиот под
 • Простор за складирање на предмети над ветробранското стакло
 • Простор за шише во џебовите на вратите
 • Предна преграда со капак за патник
 • Оваа преграда со LED осветлување работи во автоматски и рачен режим, електричен приклучок од 12V и 10 прстени за прицврстување товари (за основно ниво) (6 во подот и 4 на страниците)
 • Оваа преграда со осветлување и 6 прстени за прицврстување товари (само CrewCab)

АУДИО И КОМУНИКАЦИИ

 • Мултимедијален аудио систем Toyota All in ONE со 10' екран на допир кој поддржува Android Auto™ и Apple CarPlay*
 • Копчиња за контрола на аудио управувач
 • DAB - Радио
 • 1 USB од тип C за пренос на информации
 • 1 USB од тип C за пренос и полнење информации
 • 4 звучници
 • Bluetooth конекција
 • Препознавање глас со користење паметен уред
 • Контрола на аудио функции со копчиња зад воланот
 • Модул за е-повик со SOS копче

 

Comfort Plus

(Дополнително на нивото Comfort)

ВНАТРЕШНОСТ - УДОБНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

 • Темпомат + ограничувач на брзината
 • Автоматски бришачи со сензор
 • Електрична сопирачка за паркирање
 • Електрична контрола на предните прозорци со функција за активирање со еден допир
 • Автоматско електрично отворање и затворање на страничните ретровизори при отклучување и заклучување на возилото
 • Двојно совозачко седиште со ниша за багаж
 • Преклопно совозачко седиште
 • Преграда за ракавици со капак за возачот
 • Smart Cargo систем за дополнителна должина и волумен на товар и канцеларија во кабината
 • Со спуштен потпирачот за грб на средното седиште, неговиот грб се претвора во отстранлива работна маса
 • Кога потпирачот за грб на крајното совозачко седиште е паднат, неговиот грб станува рамен под за долгите предмети што доаѓаат од товарниот простор
 • Оваа просторија со LED осветлување работи во автоматски и рачен режим електричен приклучок
 • 12V во товарниот простор
 • 10 прстени во товарниот простор за прицврстување на товарот (6 во подот и 4 на страниците)

НАДВОРЕШНОСТ

 • Светило за магла
 • Челични тркала со гуми 205/60 R16 со капачиња
 • Електрични преклопни странични ретровизори
 • Обоени во црн лак за пијано странични ретровизори

Спецификации

Технички карактеристики 1.2 P/110 к.с. 1.5 D/100 к.с.
Работна зафатнина на моторот см3 1199 1499
Максимална моќност к.с. @ RPM 110/5500 100/3500
Максимален вртежен момент Nm @ RPM 205/1750 250/1750
Трансмисија MT / AT 6-брзини 6-брзини
Максимална брзина Km / h 174 172
Забрзување (0 - 100 kм / ч) секунди 11 11.5
Потрошувачка (комбинирано)* л / 100 км 6.7 - 7.0 4.2
Емисии CO2* (комбинирано) e / км 159 - 111
Обем на резервоарот литри 53 53
Еколошка норма стандарден  евра 6.3  евра 6.3

* Потрошувачката на гориво и емисиите на CO2 се измерени во контролирана средина според Директива 80/1268/ЕЕС. Стилот на возење, како и други услови (сообраќајот, товарот, бројот на патници и др.) ги менуваат реалните показатели.

 

Надворешни димензии (мм) КР. МЕЃУОСК.РАСТ ДОЛГ. МЕЃУОСК. РАСТ
Должина 4403 4753
Ширина (без/со ретровизори) 1848/2107 1848/2107
Висина (мин/макс) 1796/1860 1812/1860
Меѓуоскино растојание 2785 2975
Преден трап 1548-1563 1553
Заден трап 1568-1577 1549-1568
Преден превес 892 892
Заден превес 726 886

 

Димензии на товарниот простор (мм) КР. МЕЃУОСК.РАСТ ДОЛГ. МЕЃУОСК. РАСТ
Должина на под 1817 / 3,090 § 2167 / 3,040 §
Максимална висина 1200-1700 1200-1270
Максимална ширина 1,630-1,527 1,630-1,527
Макс.ширина на товарниот дел меѓу поткрилата 1229 1229
Висина на товарен раб (мин/макс) 547/625 560/617
Висина на лизгачка врата 1072 1072
Ширина на лизгачка врата 641 - 675 641 - 675

 

Волумен на товарниот простор Кратка база Долга база
Волумен (м3) 3.3 / 3.7 § 3.9 / 4.3 §
Број на европалети 2 2

 

Корисен товар и капацитет на влечење (кг) Кратка база Долга база
Корисен товар 650 1000
Максимален капацитет на влечење (мин/макс)* До 1500 До 1200

* во зависност од моторот
§ со Smart Cargo

Галерија

Брзи Врски
Финансирање