Не пропуштај

Нашата веб-страница користи колачиња за статистичка анализа и за подобрување на корисничкото искуство. За повеќе информации, прочитајте ја нашата Политика за приватност.

Дали се согласувате со овие услови?

x
x

Избор на боја

Бела (040)

Опрема

Comfort

 • VSC - Систем за контрола при управување на возилото (Vehicle Stability Control)
 • Распределување на силата на сопирање и помош при ненадејно сопирање (EBD + BA)
 • Активна контрола на погонот на четирите тркала преку системот A-TRC (Active Traction Control), кој вклучува:
  - автоматска блокада на тркалата кои пролизгуваат и автоматско прераспределување на вртежниот момент кон тркалата со најдобар контакт со подлогата
  - електронска контрола на вртежите на моторот
 • Анти-блокирачки систем за сопирање (ABS)
 • 2 двостепени фронтални воздушни перничиња на предните седишта
 • 2 странични воздушни перничиња на предните седишта
 • 2 воздушни перничиња тип 'Завеси' на предните и задните седишта
 • Воздушно перниче за колената на возачот
 • Помош при тргнување на закосена подлога (НАС)
 • Халогени фарови со автоматска активација (сензор за светло)
 • Стилизирани сјајни челични бандаши со пневматици димензија 265/65 R17 All terrain
 • Стандардна резервна гума, монтирана под подот на товарниот дел
 • Предни и задни калници
 • Греени надворешни странични ретровизори (црно куќиште)
 • Споени предни седишта обложени со PVC
 • Регулирање на потпирачите за глава на сите седишта
 • Волан со прилагодување по висина и длабочина
 • Стилизирани црни челични бандаши со пневматици димензија 265/65 R17 All terrain
 • Широк преден браник во црна боја и широки калници
 • Црни куќишта на страничните надворешни ретровизори со електрика и греење
 • Заклучување на задната врата на товарниот простор
 • Трепкачи, интегрирани во страничните надворешни ретровизори
 • Зајакната суспензија
 • Блокада за задниот дифернцијал
 • Радио CD/MP3/WMA со Aux-in и USB приклучоци, 2 звучника и антена + Bluetooth
 • Аларм систем и имобилајзер
 • Систем за намалување на занесувањето на возилот при влечење приколка (TSC)
 • Звучен сигнал за забравени светла и забравен контакт клуч на инструмент табла
 • Фиксно задно стакло и прегради за чаши за предните места
 • 12 V електричен приклучок напред
 • Систем Pitch&Bounce Control, контрола на понирање и кревање на предницата при силно запирање и тргнување, како и при преоѓање преку нерамнини на подлогата
 • Дополнителна заштита на шасијата
 • Вградени куки за багаж во товарниот простор
 • Eлектро управување на предни и задни прозорци - за возачот автоматско
 • Монохромен мулти информациски LCD дисплеј во инструмент таблата
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Индикатор за промена на степен на пренос за оптимална потрошувачка
 • Команди на воланот за контрола на аудио системот и телефонот
 • Потпирач за рака и кутија за алат, држач за чаши и преграда со заклучување
 • Греење на задно фиксно стакло
 • Ретровизори и рачки за отворање - црни
 • Рачно регулирање на предните седишта
 • Kлима уред со филтер за полен и филтер за чист воздух
 • Дополнително загревање на моторот и загревање на воздухот во кабината преку електричен керамички греач во клима уредот; загревање на горивото, зајакнат стартер и алтернатор
 • 4 звучника
 • Џебови на задниот дел на предните седалки и во задните врати
 • Зелено тонирани странични и задно стакло
 • Засебни предни седишта
 • Централeн потпирач за раце со преграда и држачи за чаши на задни седишта
 • Греење во просторот за нозе кон задните патници
 • Предни и задни електрично регулирани прозорци
 • Ракофати над главите и пред вратите за патниците напред и назад
 • Ново Автоматски предни фарови со автоматско вклучување на дневни светла
 • Ново Браници во боја на каросерија
 • Ново Stop & Start систем на моторот (не кај единечна кабина)
 • Ново 4.2" мулти информациски дисплеј - борд компјутер
 • Ново LED задни стоп светла
 • Ново Приказ на аголот на предните гуми

Style

(Дополнително опремување над нивото Comfort)

 • Toyota Touch 2 мултимедијален систем: - 7.0" екран во боја, чувствителен на допир WVGA (480 x 800) со интуитивен интерфејс за "прилагодување и прелисутвање" на менито, прилагодено за смарт телефони и моќност за избор на еден од 20-те јазици
  - Аудиосистем со 6 звучника
  Ново- Вграден в таблото радио с FM / AM / DAB тунер (MP3/WMA)
  - USB и аудио приклчоци за поврзување на iPod® и други преносни MP3 носачи
  - Контрола на iPod и MP3 плеерот преку екранот чувствителен на допир
  - Bluetooth® поврзување на мобилен телефон за разговори со слободни раце (Hands Free), за продуцирање на музика и пристап до именикот од мобилниот телефон.
  - Приказ на информации од борд компјутерот и прилагодувањата на екранот
  - Задна камера за помош при паркирање со приказ на екранот
 • Хромирана решетка пред ладилникот и заден браник
 • Хромирани надворешни и внатрешни рачки за отворање
 • Алу бандаши со пневматици со димензија 265/65 R17 7,5J All terrain
 • Ново LSD диференцијал со ограничено пролизгување
 • Ново Автоматски клима уред
 • Ново Android Auto/Apple CarPlay интеграција
 • 220V електричен приклучок во кабината
 • Електрично преклопливи и греени надворешни ретровизори
 • 4.2" Мулти информациски дисплеј - борд компјутер
 • Волан обложен во кожа со аудио команди
 • Потпирач за раце на задни седишта
 • Светла за магла и прскалки за чистење на фаровите
 • Регулирање на седиште на возачот по височина
 • Силвер декор на централната конзола, воланот и вратите
 • Засенувач со огледало за совозачот
 • Затемнети задни странични и задно стакло
 • Хромирани странични куќишта на надворешни ретровизори со ел.преклопување
 • Предни спортски седишта со велур постава
 • Сигнализација за ненадејно сопирање (EBS)
 • Темпомат (Cruise Control)
 • Помош при споро спуштање по надолнина (DАС)
 • Ново LED Фарови за магла
 • Ново 8.0" колор дисплеј чувствителен на допир

Luxury

(ниво Style плус)

 • Ново Toyota Safety Sense 2 систем за активна безбедност кој вклучува:
  - Pre-Collision System (PCS) - Активен систем, за помош при избегнување на челен судир, кој го предупредува возачот преку аудио и видео сигнал, а во случај на отсуство на рекција на возачот го сопира автомобилот
  - Lane Keep Assist (LKA) - систем за следење коловозна лента, преку корекција на воланот за ненамерно напуштање на лента (при заспивање)
  - Road Sign Assist (RSA) - систем за препознавање на патните знаци со приказ на дисплеј
  - Интелигентен Адаптивен Темпомат (iACC) – ја одржува зададената брзина и сопира во однос на возилото кое го следиме.
  - Препознавање на пешаци и велосипедисти – ги забележува пешаците (дење/ноќе) и велосипедисти (дење) и реагира со звучно и визуелно предупредување и ја активира сопирачката за избегнување судир
 • LED фарови со адаптивен систем за автоматско регулирање на висина на сноп
 • Двобојни бандаши од лесна легура со пневматици 265/60/18 (за асфалт)
 • Smart Entry&Start систем за влез и стартување на автомобилот
 • Ново Кожно поставување на седиштата со греење на предните седишта
 • Автоматски клима уред
 • Ново Грејачи за одмрзување на метлиците од бришачите на ветробранско стакло

Invincible

(ниво Luxury плус)

 • Invincible кожно поставување во кабината
 • Странични скали за полесен пристап во кабината
 • Invincible црни бандаши од лесна легура со пневматици 265/60/18 (за асфалт)
 • Invincible LED фарове
 • Странични огледала со лакирани куќишта во црна боја
 • Црни заштитни полумесеци на крилата
 • Црна маска на предната решетка
 • Црни рачки на вратите
 • Црни куќишта на фаровите за магла
 • Црни рачка на вратата за отворање на товарниот простор
 • Црни рамки на прозорите
 • Кожен тапацир на вратите со осветлување

Спецификации

Технички карактеристики 2.4 D-4D (4x2) 2.4 D-4D (4x4) 2.8 D-4D (4x4)
Работна зафатнина на моторот см3 2393 2393 2755
Максимална моќност к.с. при врт./мин 150/3400 150/3400 204/3000
Максимален вртежен момент Nm при врт./мин 400/1600-2000 400/1600-2000 500/1600-2800
Трансмисија тип 6-степена рачна 6-степена рачна 6АТ
Максимална брзина км / ч 175 170 175
Забрзување (0 - 100 km/h) секунди 13.2 12.8 10.7
Потрошувачка (комбиниран циклус)* l / 100 km 8.8-10.0 8.5-9.7 8.7-9.9
Емисии CO2 (комбиниран циклус) WLTP* g / km 240-265 224-256 227-260
Еко норма стандард Euro 6 Euro 6 Euro 6

* Потрошувачката на гориво и емисијата на CO2 се измерени во контролирни услови според Директива 80/1268/ЕЕС. Стилот на возење, како и други услови (патна подлога, гужва, товар, број на патници и др.) влијаат на разликите во потрошувачка.
**Податоците за CO2 емисија варираат зависно од опременоста на возилото.

 

Димензии на автомобилот Единечна кабина Продолжена кабина Дупла кабина
Вкупна должина mm 5325 5330 5330
Вкупна широчина mm 1800 1855 1855/1900
Вкупна височина mm 1795 1810 1815
Меѓуосовинско растојание mm 3085 3085 3085
Растојание меѓу предните тркала - трага mm 1495 1535 1535
Растојание меѓу задните тркала - трага mm 1510 1550 1550
Преден превес (растојание меѓу центарот на тркалото и браникот) mm 990 985 985
Заден превес mm 1255 1255 1255
Минимален клиренс (растојание од тлото) mm 227 289 310
Приоден агол (преден браник) о 29 29 29
Приоден агол (заден браник) о 25 26 26

 

Товарен простор Единечна кабина Продолжена кабина Дупла кабина
Вкупна должина mm 2315 1808 1555
Вкупна широчина mm 1575 1540 1540
Вкупна височина mm 480 480 480

Галерија