Нашата веб-страница користи колачиња за статистичка анализа и за подобрување на корисничкото искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, Вие се согласувате со овие услови. За повеќе информации, прочитајте ја нашата Политика за приватност.

x
x

КОМПЛЕТНО НОВИОТ HIGHLANDER HYBRID.

МНОГУ ПРОСТОР, МОЌНИ ПЕРФОРМАНСИ И НИСКА ЕМИСИЈА НА ШТЕТНИ ГАСОВИ.

Ви го претставуваме комплетно новиот Highlander. Стилски и простран, овој софистициран СУВ со 7 седишта е придвижуван од најновата хибридна технологија како и интелигентниот погон на сите 4 тркала (AWD-i). Покрај удобното возење, Highlander ќе ви овозможи моќ и ефикасност како и максимална флексибилност во најактивниот начин на живеење.

Продажбата на најновиот Highlander Hybrid ќе започне почетокот на 2021 година.

 

Понудата е следна:
Highlander 2.5 Hybrid Executive- 55.990 Евра (3.471.380,00 Денари)
Highlander 2.5 Hybrid Executive P- 56.490 Евра (3.502.380,00 Денари)
Highlander 2.5 Hybrid Luxury- 59.990 Евра (3.719.380,00 Денари)
Highlander 2.5 Hybrid Luxury P- 60.490 Евра (3.750.380,00 Денари)
Highlander 2.5 Hybrid Luxury Premium- 66.990 Евра (4.153.380,00 Денари)
Highlander 2.5 Hybrid Luxury Premium P- 67.490 Евра (4.184.380,00 Денари)

 

СТИЛ И ПРОСТОР ЗА СЕКОЈА ПРИГОДА

Со својата моќна надворешност и впечатливи 20-инчни алуминиумски тркала, Highlander го комбинира софистицираниот изглед на урбан теренец со робусната привлечност на теренско возило.

Како вистинско возило со 7 седишта Highlander нуди доволен простор за сместување во третиот ред, со лесен пристап за двајца возрасни. Задната врата со сензор за отварање со помош на движење на ногата овозможува пристап до големиот багажен простор од 658 литри – кој може да се зголеми до 1909 литри – обезбедувајќи поголем простор кога и да имате потреба од тоа.

 

БАЛАНС ПОМЕЃУ МОЌ И НИСКА ЕМИСИЈА НА ШТЕТНИ ГАСОВИ.

Со нашата хибридна технологија од четврата генерација Highlander ќе ви овозможи да уживате во сите придобивки на овој голем теренец, притоа без да морате да направите компромис помеѓу ефикасноста и емисијата на штетни гасови.

2.5- литарски хибриден мотор (Hybrid Dynamic Force) и моќност од 244 коњски сили , Highlander ќе ви понуди водечка во класата рамнотежа помеѓу моќноста и ефикасноста, со многу ниска емисија на CO2 (146g/km), како и потрошувачка на гориво (6.6 l/100 km).

 

КОМФОРТ БЕЗ КОМПРОМИС И БОГАТА ОПРЕМЕНОСТ.

Тивко и софистицирано возење во луксузна внатрешност изработена од високо квалитетни материјали кои се меки на допир, како и богати нивоа на опрема.

Внатрешноста вклучува вентилирани предни седишта, JBL аудио систем со 11 звучници како и 12,3-инчен мултимедијален екран осетлив на допир, кој вклучува навигација како и интеграција со паметен телефон преку Apple CarPlay ™ и Android Auto ™. За максимална безбедност, Highlander е опремен со најновиот безбедносен пакет- Toyota Safety Sense, заедно со head-up дисплеј како и дигитален внатрешен ретровизот*.

*Во зависност од одбраниот пакет на опрема.