Не пропуштај

Нашата веб-страница користи колачиња за статистичка анализа и за подобрување на корисничкото искуство. За повеќе информации, прочитајте ја нашата Политика за приватност.

Дали се согласувате со овие услови?

x
x

Избор на боја

Бела (040)

Опрема

COMFORT

Безбедност и сигурност

 • (ABS) систем за спречување на блокада на сопирачки, со електронска распределба на силата на сопирање (EBD)
 • Vehicle Stability Control (VSC+) систем за стабилност при управување & Hill-assist control
 • Воздушни перничиња за возач и совозач напред со двостепена активација (можност за деактивација кај совозач)
 • Странични воздушни перничиња за заштита на граден кош напред
 • Воздушно перниче за колената на возачот
 • Воздушни завеси за заштита на глава од страничен судар напред/назад
 • Активни потпирачи за глава на предните седишта
 • (WIL) заштита од удар од назад на потпирачите за глава напред
 • (TPWS) надзор на притисок во пневматици
 • TOYOTA SAFETY SENSE 2 систем за активна безбедност:
  - Pre-Collision System, систем за препознавање на пешаци и велосипедисти
  - Lane trace assistant (LTA), систем за следење на патна лента со LDA- предупредување при напуштање на патна лента
  - Automatic high beam, автоматско прилагодување на долги светла
  - Road sign assist, систем за препознавање на сообраќајни знаци
  - iACC интелигентен адаптивен темпомат

Комфор

 • Двозонски автоматски клима уред со освежувач и навлажнувач на воздухот NanoeTM
 • Дигитален радио применик (DAB) со 6 звучници
 • Смартфон интеграција со Apple CarPlay/ Android Auto
 • Bluetooth® поврзување на мобилни телефони за Handsfree разговор
 • Електрохроматски внатрешен ретровизор
 • USB приклучок ( заден ред седишта)
 • Сензор за светло со автоматско вклучување на светла
 • Автоматско регулирање на фаровите по висина
 • Задна камера за возење наназад со линии за наведување при паркирање
 • Избор меѓу три режими на управување - Normal, Sport, Eco
 • Електрично прилагодување на позицијата на возачкото седиште
 • 7" TFT информационен дисплеј во боја
 • Далечинско централно заклучување
 • Стартување на моторот преку копче
 • Ел. подигнувачи на страничните стакла со автоматско кревање и спуштање
 • Контроли за Toyota Safеty Sense системите, аудио системот и мулти-медија, на воланот
 • Регулирање по височина и длабочина (телескопски) на волан
 • Предупредување за нивото на течноста за бришачи
 • Грејачи на задното стакло
 • Isofix систем за фиксирање на детски седишта (на крајните задни седишта)

Внатрешност

 • Сензор за дожд за автоматска активација на бришачите
 • Електрична рачна сопирачка
 • Деллив потпирач за грб на задна клупа 60/40 (освен кај пакетот Luxury)
 • Кожен трокрак волан
 • Волан сo електрично прогресивно серво

Надворешност

 • Предни и задни паркинг сензори
 • LED дневни светлa
 • LED средни светла
 • LED предни светла за магла
 • LED задни светла
 • Трепкачи интегрирани во страничните ретровизори
 • Прскалки на предни фарови
 • Надворешни рачки на вратите и надворешни ретровизори во боја на каросерија
 • Бандаши од лесна легура 17" со пневматици 215/55R17

EXECUTIVE

Повеќе од Comfort:

 • Кожен ентериер
 • Ел. регулирање на висината на совозачкото седиште
 • Ел. регулирање на совозачкото седиште, напред/назад
 • Електрична лумбална поддршка на совозачко седиште
 • Грејачи на предните седишта
 • Потпирач за рака помеѓу предните седишта обложен со синтетичка кожа
 • Кожен тапацир на вратите /синтетичка кожа/

ELEGANCE

Повеќе од Executive:

 • Електрично прилагодување на воланот по длабочина и височина
 • Ел. преклопување на надворешни ретровизори со интегриран Blind Spot Monitor BSM
 • Интелигентни предни и задни паркинг сензори со функција на автоматско сопирање
 • Систем за безклучно влегување и стартување на возилото
 • RCTA- систем за следење на пространството зад автомобилот при движење наназад со звучно предупредување
 • Грејач на управувач
 • Типки за промена на брзините
 • 9" мултимедијален централен дисплеј
 • Задни силно затемнети стакла
 • Украс на централната конзола во боја на темно дрво
 • Алуминиумски лајсни на вратите
 • Навигацски уред (Toyota Touch 2)
 • Безжичен полнач за мобилен телефон
 • LED трепкачи
 • LED задни комбинирани светла
 • Бандаши од лесна легура 18" со пневматици 235/45R18

Luxury

Повеќе од Elegance:

 • 3-зонски автоматски клима уред
 • Вентилирани предни седишта
 • Контролен панел за управување на клима уредот на задниот ред седишта
 • Мултифункционален контролен панел во задниот потпирач за раце
 • Регулирачки вентилирачки систем за задниот ред седишта
 • Меморија на возачко седиште
 • Греење на задни седишта
 • Панорамска камера со преглед на просторот од птичја перспектива
 • Дигитално радио (DAB) со 9 звучници
 • Head-up дисплеј со инфо приказ на предно стакло
 • Електрично управуван агол на задни седишта (не може да се преклопат)
 • Отвор за скии
 • Ел. ролетна на задното стакло
 • Ролетни на задните странични прозорци со рачно прилагодување
 • Надворешни ретровизори со функција за наклон надолу
 • Надворешни ретровизори со меморија

Спецификации

Технички карактеристики 2.5l HYBRID
Зафатнина на мотор [cm³] 2487
Максимална моќ [HP/rpm] 218/HP 160/kW
Моќност на мотор со внатрешно согорување   178/HP 131/kW
Макс. вртежен момент [Nm/rpm] 221 / 3600-5200
Трансмисија   eCVT
Максимална брзина [km/h] 180
Забрзување од 0 до 100 km/h [sec] 8.3
Комбинирана потрошувачка на гориво [l/100km] 5,3-5,6
Комбинирана емисија на  CO2 [g/km] 120-127
Капацитет на резервоар [l] 50 литри
Еколошка норма   Еуро 6 DG

Податоците за COемисија варираат согласно опременоста на возилото.

 

Галерија