Не пропуштај

Нашата веб-страница користи колачиња за статистичка анализа и за подобрување на корисничкото искуство. За повеќе информации, прочитајте ја нашата Политика за приватност и Известување за приватност на податоци.

Дали се согласувате со овие услови?

x
x

Побарајте видео презентација тука!

Повеќе забава во возењето

Избор на боја

068 Бела

Опрема

X-start

 • Антиблокирачки систем за сопирање со електронска распределба на силата на сопирање (ABS + EBD)
 • Систем за електронска контрола на стабилноста на автомобилот (VSС)
 • Систем за помош при тргнување на нагорнина (НАС)
 • Воздушни перничиња за возачот и совозачот (со можност за исклучување на совозачкото)
 • Странични воздушни перничиња
 • Воздушни завеси
 • Предупредувачки сигнал за непоставени ремени на предните седишта
 • ISOFIX систем за поставување на детско седиште
 • Управувач регулиран по височина
 • Електричен серво управувач
 • Текстилен тапацир на седиштата
 • Задни седишта со 2 потпирачи за глава
 • Преклоплив наслон на задните седишта
 • Држачи за чаши напред(2) и назад (1)
 • Дигитално радио (DAB) со 4 звучници;
 • USB приклучок; AUX приклучок
 • Мануелен клима уред
 • LED дневни светла
 • LED задни светла
 • Браници во црна боја
 • Надворешни рачки на вратите во црна боја
 • Надворешни ретровизори во црна боја
 • Предни диск сопирачки
 • Без централно заклучување
 • Отварање на вратата на багажникот со помош на клуч
 • 14" челични тркала со раткапни
 • Гуми 165/65 R14

X

(дополнителна опрема над ниво X-start):

 • Предни електрични прозори
 • Копче за отварање вратата на багажникот
 • Централно заклучување со далечинско управување
 • Кoнтроли за управување на аудио системот и телефонот од управувачот

X-connect

(дополнителна опрема над ниво X):

 • Браници во боја на каросерија
 • Надворешни рачки на вратите во боја на каросерија
 • Хромирани внатрешни рачки на вратите
 • Хромиран детал на менувачот
 • Надворешни ретровизори во боја на каросерија
 • Возачко седиште регулирано по височина
 • Деллива задна клупа 50:50
 • Кожен управувач
 • Кожен менувач
 • Мерач на вртежи
 • Аудио систем со дигитално радио и 4 звучници
 • Bluetooth, USB и AUX приклучоци
 • ASL Automatic Sound Levelizer систем за компензирање на шумот од околината
 • Внатрешни елементи во кварц сива боја
 • Тапацир на седиштата „Менхетен“
 • 15" челични тркала со раткапни и гуми со димензија 165/60 R15
 • за боја 211 (Црна): лајсната под долната предна решетка, елементите околу фаровите и централниот дел од задниот браник се во сребрена боја (важи за овој пакет на опрема)
 • Мултимедијален систем со 7" екран на допир
 • Задна камера за помош при паркирање
 • Систем за поврзување на мобилни телефони компатибилен со Apple Car Play / Android Auto
 

X-Cite

(дополнителна опрема над ниво X-connect):

 • Тапацир на седиштата X Cite
 • Предни светла за магла
 • Затемнети задни прозори
 • Автоматски клима уред
 • Оквири за отворите за вентилација во пијано финиш
 • Прстен на менувачот во светло сива боја
 • Темен тапацир на таванот
 • Сензор за светло
 • 15" алуминиумски тркала со 10 двојни краци
 • моделот е достапен само во бела боја (040) со црн кров или темно сина (8Y5) со црн кров

 

Спецификации

 

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ 5 МТ x-shift
Мотор куб.см 998 998
Максимална моќност к.с./об.мин. 72 / 6000 72 / 6000
Максимален вртежен момент Nm/об.мин. 93 / 4400 93 / 4400
Трансмисија   5-степена мануелна 5-степена автоматска
Максимална брзина км/ч 160 160
Забрзување од 0 до 100 км/ч секунди 13.8 15.2
Комбинирана потрошувачка л/100км 4.1 4.2
Обем на резервоарот литри 35 35
Kомбинирана емисија на CO2/NEDC г/км 93 95
Обем на багажникот литри 168 168

Галерија